Anasayfa / BLOG / MUHTELIF YAZILAR / ALBÜM İNCELEME / YENİ ALBÜMLER / Yeni albüm Dio başka birşey demiyor

Yeni albüm Dio başka birşey demiyor

Yine beraberler. Bırakın müziği bırakmayı, yeni grup bile kuruyorlar. Black Sabbath’in halen hazırdaki üyeleri Tony Iommi ve Geezer Butler, eski üyeler Ronnie James Dio ve Vinny Appice ile yeni bir grup ve albüm için bir araya geldiler. 60 yaş ortalamasına sahip bu 4lü ölmüyor, ağırlaşmıyor, yavaşlamıyor, yumuşamıyor. Bu yeni grubun ismi “Heaven and Hell” ve yeni grubun ilk albümünün ismi “The Devil You Know”.

 

Aslında bu 4lü 80’lerde ve 1990’larda iki kez bir araya geldiğini hatırlıyoruz. Hatta 2006 yılında “The Dio Years” adlı toplama bir albüm bile yapmışlardı. Heaven and Hell’in kuruluşunda Black Sabbath davulcusu Bill Ward’ın gürültüsü ön plandaydı fakat Ward’ın ayrılıp Appice’in gruba katılması bu fantastik 4lüyü tekrar bir araya getirdi.

 

Grup, 2008 senesinde daha ortada albüm bile yokken Judas Priest, Motorhead ve Testament ile turneye bile çıktı.  Turne sırasında Iommi 2009 yılında çıkacak yeni bir albüm için söz vermişti bile. İşte o albümün doneleri :

 

1.”Atom and Evil” – 5:152.”Fear”– 4:483.”Bible Black”– 6:294.”Double the Pain”– 5:25

5.”Rock and Roll Angel”– 6:02

6.”The Turn of the Screw”– 5:02

7.”Eating the Cannibals”– 3:37

8.”Follow the Tears”– 6:12

9.”Neverwhere”– 4:35

10.”Breaking Into Heaven”– 6:53

   

 

Burada ilk göze batan kesinlikle Bible Black. Double the Pain ve Fear diğer dikkat çekenler. Albümün en hareketli parçası Eating The Cannibals. Neverwhere de fena bir şarkı değil.

 

Genel olarak albüm düşük tempolu, fakat sağlam bir ağırlığa sahip. Melodiler, eski Rainbow ve Black Sabbath dönemine çok benziyor. Gerçekten aradığınız o eski soloları ve riffleri bu albümde bulabilirsiniz. Dio deseniz, bir insanın 40 senede bu kadar mı sesi değişmez.

 

Grup, yakında Bible Black turuna çıkıyor. Turun isminden dolayı ve konserde açılan dev pankarttan dolayı sanırım bir müddet grubun buralara uğraması çok uzak.

Yorumlar

Hakkında Emrah Öner

x

Check Also

Günün Şarkısı – We Have Band – Oh – 2 Ocak 2011

Günün şarkısı Oh. Darren Bancroft (vocals drums, sampler) Dede WP (vocal percussion ...

>
Send this to a friend