Anasayfa / Yıllar / 2020 / Süper FM Şubat 2020 Top 20 Türkçe Pop şarkı listesi

Süper FM Şubat 2020 Top 20 Türkçe Pop şarkı listesi

Süper FM Şubat 2020 Top 20 Türkçe Pop listesinin bu haftaki bir numarası İrem Derici’den Aşkımız Olay Olacak. Dantel isimli ilk albümünü 2016 yılında yayınlayan İrem Derici Kalbimin Tek Sahibine isimli teklisi ile 2014 yılında büyük çıkış yakalamıştı. Kalbimin tek sahibine şarkısını bu linkten dinleyebilirsiniz. Bu ayın bir numarası “Aşkımız Olay Olacak” ise geçtiğimiz yıl yayınladığı üçüncü stüdyo albümü Mest of ‘dan çıkan son tekli çalışması.

Süper Top 20 ‘nin iki numarası ise Irmak Arıcı. Bu hafta Süper FM’de en çok çalan üçüncü şarkı ise Mehmet Erdem ‘den “Sen de Vur Gülüm“.

Sizin bu hafta en çok dinlediğiniz video klibini beğendiğiniz şarkılar neler?
Yorumlarınızı bekliyoruz.

Süperfm Top 20’deki tüm şarkıların video kliplerini yazımızın üst kısmında yer alan youtube oynatma listemizden izleyebilirsiniz.

Tüm yerli müzik listelerimize buradan ulaşabilirsiniz.
Süper FM Top 20 Türkç Pop listeleri ise toplu halde burada  videolarını izleyeblirsiniz.

Youtube kanalımızıda takip etmeyi unutmayın. Tüm müzik listelerimizi orada takip edebilir, toplu halde videoklipleri izleyebilirsiniz.

 

Süper fm dinle. 

Süper fm şubat Top 20 listesindeki tüm şarkıları dinlemek için yazımızın girişindeki Youtube oynatma listemize göz atabilirsiniz.
Aşağıdaki tablomuzun sonunda ise tüm şarkıların video klipleri tek tek yer alıyor.
İyi seyirler dilerim 🙂

 

Süper FM Şubat 2020 Top 20 Türkçe Pop [2 Şubat 2020]

1 İrem Derici AŞKIMIZ OLAY OLACAK
2 Irmak Arıcı MEVZUM DERİN
3 Mehmet Erdem SEN DE VUR GÜLÜM
4 Buray TAC MAHAL
5 Demet Akalın YEKTEN
6 Fettah Can BIRAK AĞLAYAYIM
7 Mustafa Ceceli BEDEL
8 Mabel Matiz GÖZLERİNE
9 Bilal Sonses NEYİM OLACAKTIN?
10 Bora Duran BAŞGAN
11 Tuğba Yurt VURKAÇ
12 İlyas Yalçıntaş FARZET
13 Merve Özbey YARAMIZDA KALSIN
14 Ayçin Asan RİCA EDERİM
15 Ersay Üner SELAM
16 Berkay İKİ HECE
17 Murat Dalkılıç KİM KAFA TUTABİLMİŞ AŞKA
18 BengüGÜNAYDIN
19 Gökçe Kırgız MIZRAK
20 Sura İskenderli BİR DAHA YAK

 

20. Sura İskenderli Bir Daha Yak

Sura İskenderli Yaram Derinden ve bir Daha Yak isimli çalışmalarıyla müzik kariyerinde bir dönüm noktası yaşadı ve Türkiye’de geniş kitlelere müziğini duyurma şansı yakaladı. Azerbeycan asıllı pop sanatçısı Sura, Birdaha Yak isimli single çalısması ile 2019 yılında Altın Örümcek müzik ödüllerinde yılın şarkısı için aday gösterilmişti.
Siz beğeniyor musunuz Sura ‘nın sesini ve yorumunu?

19. Gökçe Kırgız Mizrak

Gökçe Kırgız‘ın asıl ismi Merve aslında. Canlı yayında katıldıgı bir programda adını Gökçe olarak değiştirdiğini açıklamıs ve kimliğini göstermişti. Neden böyle bir değişikliğe ihtiyaç duydu acaba?
Geçtiğimiz sene DMC etiketiyle yayınladığı Mızrak’ın söz ve müzikleri Murat Güneş ‘e düzenlemeleri ise  Erhan Bayrak‘a ait.

18. Bengügünaydin
17. Murat Dalkılıç Kim Kafa Tutabilmiş Aşka
16. Berkay İki Hece
15. Ersay Üner Selam
14. Ayçin Asan Rica Ederim
13. Merve Özbey Yaramizda Kalsin
12. İlyas Yalçıntaş Farzet
11. Tuğba Yurt Vurkaç
10. Bora Duran Başgan
9. Bilal Sonses Neyim Olacaktin?
8. Mabel Matiz Gözlerine
7. Mustafa Ceceli Bedel
6. Fettah Can Birak Ağlayayim
5. Demet Akalın Yekten
4. Buray Tac Mahal
3. Mehmet Erdem Sen De Vur Gülüm

Mehmet Erdem, Haluk Bilginer ‘in baş rolde oynadığı 2007 yapımı aksiyon-polisiye filmi Polis’in müzikleri ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bir çok dizi ve film müziği yapan sanatçı, ilk albümü “Herkes Aynı Hayatta“yı ise 2012 yılında yayınladı. “Sen de vur gülüm” Mehmet’in 2018 yılında yayınladığı dördüncü ve son stüdyo albümü Neden Böyleyiz ‘den çıkan son single.

2. Irmak Arıcı Mevzum Derin

98 doğumlu Irmak, amatör olarak Youtube’da yayınladığı şarkılarıyla ilk kez dikkatleri üzerine çekmişti. Dört gün gibi kısa bir sürede 10 milyon izlenme rakamlarına ulaşan “Gece Gibi Gönlün” isimli şarkısı ile büyük bir çıkış yakaladı. 2019 yılında ünlü popçu Mustafa Ceceli ile birlikte yayınlanan düeti “Mühür” şarkısı ile tüm Türkiye’de adından söz ettirdi.

Mevzum Derin’in de söz ve müziği Irmak’a , düzenlemeleri ise Mustafa Ceceli ‘ye ait. Şarkının video klibi Youtube’da 60 milyon barajına ulaşmış durumda. Yönetmenliğini ise Murad Küçük yapmış.
Ben bu arada klipteki küvete takıldım.
Gerçek mi sizce? 🙂

1. İrem Derici Aşkimiz Olay Olacak

Bu ay Süperfm ‘de en çok çalan şarkı “Aşkımız Olay Olacak“. Geçtiğimiz yıl 23 Eylül’de DMC etikeyle yayınlanan single’ın video klibi , sadece Youtube’da 13 milyondan fazla kez izlendi. İrem Derici Dantel isim lik stüdyo albümünü 2016 yılında çıkarmıştı. Aşkımız Olay Olacak ise geçen sene Mayıs ayında yayınladığı üçüncü stüdyo albümü “Mest of” da yer alıyor. Sekiz şarkıdan oluşan albümün tamamı cover parçalardan oluşuyor.

Haftanın şarkısı “Aşkımız Olay Olacak” ın sözleri Aşkın Tuna, müzikleri Feyyaz Kuruş, düzenlemesi ise Alper Atakan imzası taşıyor.

Yorumlar

Hakkında Trinity

Türkçe pop aşığı, Yeni ve popüler ne varsa takip eder, gezmeyi eğlenmeyi çok sever. Tam bir kadehler boş kalmasın, sabahlar olmasın insanı.
x

Check Also

john-peel-festive-fifty-1981

John Peel’s Festive Fifty 1981 Yılının En İyi Şarkıları

John Peel’s Festive Fifty 1981 listesinin bir numarası Joy Division’dan Atmossphere. Üç ...

>
Send this to a friend