Anasayfa / Yıllar / 2020 / Slow Türk Temmuz 2020 Top 20 şarkı listesi

Slow Türk Temmuz 2020 Top 20 şarkı listesi

Slow Türk Temmuz 2020 Top 20 şarkı listesi huzurlarınızda :). Oğuzhan Koç Kendime Sardım isimli son teklisi ile bu hafta Slow Türk radyoda en çok istek alan sanatçı. Haziran ayı Slow Türk listelerine 3.sıradan yeni giriş yapmıştı hatırlarsanız. Haziran ayının bir numarası Ziynet Sali ‘den Ömrüm Temmuzda tam 17 basamak birden gerileyerek 18.sırada. Ama Ziynet Sali severler üzülmesin, kendisinin Bilal Sonses ile birlikte seslendirdiği yeni single çalışması “Yara” bu hafta Top 20 ‘ye altıncı sıradan giriş yaptı. Ziynet Sali bu hafta Top 20 ‘de iki şarkısı ile yer alan tek şarkıcımız.

Ebru Yaşar ise “Kalmam” isimli son çalışmasıyla bu ay bir basamak gerileyerek üçüncü sırada.
Temmuz ayında Slowturk radyo top 20 listesine yeni giriş yapan 6 şarkı var. Bunlardan en yüksek girişi ikinci sıradaki “Her Mevsim Yazım” ile Zeynep Bastık yaptı. onu altıncı sıradaki Ziynet ve bilal düeti Yara takip ediyor. Diğer dört yeni şarkıyı merak ediyorsanız aşağıdaki tablomuzu incelemeniz yeterli.

 

Tüm yerli müzik listelerimize buradan ulaşabilirsiniz.
Yabancı müzikler dinlemek istiyorum derseniz onlar da şurada…
Slow müzikler ve slow şarkıcılar ilginizi çekiyor mu? O zaman hepsini bulabileceğiniz Slow Turk Top 20 listelerini toplu halde burada.

Youtube kanalımızıda takip etmeyi unutmayın. Tüm müzik listelerimizi orada takip edebilir, toplu halde video klipleri izleyebilirsiniz.

 

 

Slow Türk dinle.

Yazımızın girişinde yer alan Youtube oynatma listemizden tüm Slowtürk radyo Top 20 şarkılarını dinleyebilirsiniz.
Top 20 şarkılarının müzik videolarını tek tek  izlemek isterseniz ise tablomuzun sonuna bakmanız yeterli.
Keyifli izlemeler herkese 🙂

 

Slow Türk Temmuz 2020 Top 20 [9 Temmuz 2020] şarkı listesi

BU
HAFTA
SANATÇI // ŞARKI
1 Oğuzhan Koç Kendime Sardım
2 Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım (Yeni)
3 Ebru Yaşar Kalmam
4 Mustafa Ceceli & Irmak Arıcı  Gün Ağarmadan
5 Sezen Aksu  Ben De Yoluma Giderim
6 Ziynet Sali & Bilal Sonses  Yara (Yeni)
7 Yalın  Halbuki
8 Berkay  Kırgınım Ona (Yeni)
9 Bahadır Sağlam  Kır Papatyası
10 Merve Özbey  Kül
11 İkiye On Kala  Bütün İstanbul Biliyo
12 Funda Arar  Vasiyet (Yeni)
13 Buray  Kış Bahçeleri
14 Zakkum  Elveda
15 Ferhat Göçer  Ağır Yaralı (Yeni)
16 Mert Kıyak  Gel
17 Sertab Erener  Farzet (Yeni)
18 Ziynet Sali  Ömrüm
19 Can Ozan  Sar Bu Şehri
20 Aşkın Nur Yengi  Baba (Yeni)
20. Aşkın Nur Yengi Baba (Yeni)

Temmuz ayının altı yeni parçasından biri “Baba“. Videoyu ilk açtığımda yanlış şarkı mı açtım dedim, bir an Sezen Aksu mu dinliyorum dedim. Şarkının söz ve müziği Sezen Aksu aslında 🙂
Ama Aşkın Nur yengi ‘nin yorumu da benzemiş.
Klipteki karakalem çizimler ise sanatçı Ömer Yağar ‘a ait.

19 Haziran’da DokuzSekiz Müzik etiketiyle yayınlanan single Youtube’da 200 bin civarında izlenme rakamlarına sahip Temmuz ayının ilk haftasında.

19. Can Ozan Sar Bu Şehri

Aşk acısı çekenler toplaşın 🙂
Eskiden yaz ayları dendi mi eğlenceli hoppidi hoppidi eller havaya şarkılar gelirdi akla, yeni albümler singlelar havada uçuşurdu. Son dönemde ne tarafa baskam genelde depresif bunalımlı şarkılar çalıyor radyolarda.
Siz bu durumu nasıl yorumluyorsunuz? Covid nedeniyle mi acaba, ya da dünyanın genel gidişatı umutsuzluk mu veriyor bizim popçulara?

18. Ziynet Sali Ömrüm

Slow Türk’te zemin çok kaygan 🙂 Haziran ayı Top 20 listesinin bir numarası Ömrüm bu ay 17 basamak birden geriledi.
Ziyent hanımın Bilal Sonses ile düeti ise haftanın yenileri arasında, 6.sıradan giriş yaptı listeye.

17. Sertab Erener Farzet (Yeni)

Ayın bir diğer yeni şarkısı da Sertab’dan “farzet”. 12 Haziran’da KAla müzik etiketiyle yayınlanan parça minnoş soundu ve tatlı melodisi ile tam bir Sertab şarkısı olmuş.

16. Mert Kıyak Gel

Söz ve bestesi Mert Kıyak ‘a ait “Gel” in düzenlemeleri ise Abdurrahman Şimşek ‘e ait. 1 Haziran’da yayınlanan single sadece Youtube’da 5 milyona yakın izlenmiş durumda. Klasik Türkçe pop listelerinde rastladığımız şarkılardan farklı, R&B hip hop tarzında değişik bir sound arıyorsanız sizi tatmin edecek bir şarkı.

15. Ferhat Göçer Ağır Yaralı (Yeni) 

Doktor Ferhat Göçer de “Ağır Yaralı” isimli son çalışmasıyla bu ayın yenilerinden. 26 Haziran ‘da MMF etiketiyle yayınlanan Ağır Yaralı ‘nın sözleri Zeynep Talu ‘ya ait.

14. Zakkum Elveda

Zakkum ilginç bir grup. Bundan tam 21 yıl önce ankara’da Cem Senyücel, Yusuf Demirkol ve Eren Parlakgümüş tarafından kurulan alternative rock grubu, o zamanlar Raindog adıyla sahne alıyordu.
Yıllarca Ankara barlarında binin üzerinde cover konserleri verdiler. Ardından o dönem her bar grubunun yapmaya çalıştığı gibi albüm çıkarmaya karar verdiler ve Zakkum adını aldılar.

Elveda“bu sene 22 Mayıs tarihinde yayınladıkları Duble Vol.1 isimli altıncı stüdyo albümlerinde yer alıyor. sözleri Sözleri Cem Senyücel beste ve düzenlemeleri  Yusuf Demirkol ‘a şarkının video klibi ise 3 Temmuz’da yayınlandı. alternatif Türkçe rock müzik yapan kaç grup kaldı ki?
Zakkum’a her zaman destek, tam destek. Sadece Slow Türk radyoda değil diğer radyolarda da Zakkum gibi grupların yer aldığını görmek istiyoruz. Artık farklı ve kaliteli müziklere yer verilmesi dileğiyle 🙂

13. Buray Kış Bahçeleri

Siyah beyaz klip son dönemde rastlamadığımız bir konsept.  Güzel olmuş bence tarz olarak da Buray ‘a uymuş ortam.

12. Funda Arar Vasiyet (Yeni)

Funda Arar Yak Gel ile aklımda kalmış benim son dönemde. Son teklisi Vasiyet ise tarihinde yayınlandı ve bu ay Slow Türk Top 20 listesine 12. sıradan giriş yaptı. DMC etiketiyle yayınlanan “Doldur Yüreğim” albümünden çıkan son single olan “Vasiyet” tüm dijital platformlarda 24 Haziran’da yayınlandı.

11. İkiye On Kala Bütün İstanbul Biliyo

Son dönemde Türkçe alternatif müzik yapan gruplar arasından benim de sevdiğim gruplardan ikiye on kala. İzmirli grup vokal ve gitarda Uğur Uras, elektro gitarda Ali Sak, davulda Mehmet Engin ve bas gitarda Kadir Kaygana‘dan oluşuyor. İlk stüdyo albümleri “Eski Yeşil Araba” yı 2018 yılında yayınladılar. Yine aynı yıl ikinci stüdyo albümleri “Yaka Faça” geldi. Üçüncü ve son albümleri “Hepsi Bir Gün” ise geçtiğimiz yıl yayınlandı.

Şarkının söz ve bestesi Uğur Uras ‘a ait olduğu gibi, video klibin kamera,senaryo ve kurgusu da Uğur’a ait. Klipte oynayan oyuncu ise Sinemis Tokmak.
İkiye On Kala gibi kaliteli müzik yapan grupların radyolarımızda daha çok yer bulması dileklerimle 🙂

10. Merve Özbey Kül
9. Bahadır Sağlam Kır Papatyası
8. Berkay Kırgınım Ona (Yeni)
7. Yalın Halbuki
6. Ziynet Sali & Bilal Sonses Yara (Yeni)

Ziynet Sali bu ay Slow Türk Top 20 listesinde iki şarkısı ile yer alan tek şarkıcımız. haftalarca pek çok müzik listelerinde üst sıralarda kalmayı başaran Ömrüm ‘den sonra, bu hafta listelere girmeye başlayan son teklisi Yara’da Bilal Sonses ile düet yapıyor.

5. Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim

Ben bu şarkının klibini çok beğeniyorum. Türkçe müzik piyasasında birbiriniz benzerini gördüğümüz ; örneğin solistin gün batımında dalgalara karsı ya da güzel modern bir odada tek başına, ya da sevgilisiyle birlikte yuvarlanarak çekildiği klişe kliplerden değil. Bir fikir ve yaratıcılık var. Şarkı sözleri sokak tabelalarına yazılmış ve Sezen hanım kendi yoluna gittiği mesajını bu şekilde vermiş.

4. Mustafa Ceceli & Irmak Arıcı Gün Ağarmadan
3. Ebru Yaşar Kalmam

Ebru Yaşar henüz 18 yaşındayken Burhan Çaçan ‘ın plak şirketinden ilk stüdyo albümü “Bu Sahilde“yi yayınlamıştı. 11 Mart’ta yayınlanan son tekli çalışması “Kalmam” ise DMC etiketiyle çıktı ve Youtube video klibi bugün itibariyle 35 milyon izlenme rakamını geçmiş durumda.

2. Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım (Yeni)

Son dönemde en çok beğendiğim şarkıcılardan biri Zeynep. Pozitif havası şarkılarına da yansıyor. sözler bazen damardan olsa da diğer pek çok popçumuz gibi depresyona sokmuyor şarkıları en azından 🙂

1. Oğuzhan Koç Kendime Sardım

Temmuz ayında Slow Türk radyoda en çok çalan şarkı “Kendime Sardım.”
Oğuzhan Koç tam bir başarı hikayesi, ama ben hala anlamıyorum. Sesinde veya şarkılarında benim göremediğim ne var acaba?

Yorumlar

Hakkında Trinity

Türkçe pop aşığı, Yeni ve popüler ne varsa takip eder, gezmeyi eğlenmeyi çok sever. Tam bir kadehler boş kalmasın, sabahlar olmasın insanı.
x

Check Also

john-peel-festive-fifty-1981

John Peel’s Festive Fifty 1981 Yılının En İyi Şarkıları

John Peel’s Festive Fifty 1981 listesinin bir numarası Joy Division’dan Atmossphere. Üç ...

>
Send this to a friend