Anasayfa / BLOG / Haberler / PLANEUR – Vokalist – SERKAN MODALI – Biyografi

PLANEUR – Vokalist – SERKAN MODALI – Biyografi

SERKAN MODALI / VOKALLER ve ŞARKI SÖZLERİ / PLANEURSERKAN MODALI Biyografi :
Şarkı sözü yazarı,besteci ve vocalist olan Serkan Modalı, 1977 yılında İstanbul’da doğdu.
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 13 yaşında gitar çalmaya başlayan müzisyen, müzik eğitimine özel dersler alarak devam etti ve özellikle şarkı sözü yazarlığı ve beste çalışmalarına ağırlık verdi.
Planeur rock grubunun kurucularından olan Serkan Modalı, Planeur ile müzik kariyerine hızlı bir ivme katarak çalışmalarına devam etmektedir.

PLANEUR VE SERKAN MODALI:
2009
yılının yaz aylarında, eski dostu ve müzisyen arkadaşı Onur Ataman ile beraber PLANEUR’un ilk demo kayıtlarını gerçekleştirdi ve böylece grubun temelleri atılmış oldu. Grubun vokalistliğini ve şarkı sözü yazarlığnı üstlenen Serkan Modalı, vokal kayıtlarının bir kısmını İstanbul’da Pentagram’ın vokalisti Murat İlkan ile beraber kayıt teknisyeni Ertuğrul Musluoğlu‘nun eşligi ile Studyo 101 ‘de gerceklestirdi. Vokal kayıtlarının diğer kısmı ise yine Rotterdam Excess Studio’da sound Engineer Hans Pieters ile birlikter kaydetti. Modern ve sert bir vokal sunumu anlayisini benimsedigi icin Planeur ún vokal kayitlarinda  teknik anlamda gunumuzun butun imkanlarini kullanmaya ozen gosteren müzisyen, bazı şarkılardada megafon ve distortion mikrofon kullanarak Planeur ´un soundunun olusmasinda buyuk rol aldi.SERKAN MODALI VE MÜZİKAL ETKİLEŞİMLERİ:
Planeur’ un bestelerini ve  vokal melodilerini yazarken kendi hayatindaki tecrubelerin ve kisisel muzikal tercihlerinin yanisira kendisine  ornek aldigi rock gruplarida basilica etkilesim kaynagi olmuştur.
Serkan Modalı in etkilendigi  vokalistler  arasinda ; Scott Weiland , James LaBrie, Matthew Bellamy, Dave Matthews ve Chris Cornell gibi isimler bulunuyor.
Grup muzigi soz konusu oldugunda ise ; Alice in Chains , Filter , Dream Theater, Velvet Revolver, Audioslave ve Judas Priest gibi isimleri sayabiliriz.

Photos by Ufuk Sarışen..
Planeur ile ilgili tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz…

Yorumlar

Hakkında Fantom

Yabancı müzik listelerinde 10 kaplan gücünde. Liste manyağı... Her türlü listeyi takip eder..beğendiklerini yayınlar.
x

Check Also

Radyo D Türkçe Pop Top 40… 19 Haziran 2011

Türkçe Pop Top 40 listelerine bu hafta bir yenisini daha ekliyoruz. Radyo ...

>
Send this to a friend