Anasayfa / YAZARLAR / Michael Jackson…

Michael Jackson…

O kadar şöhret, o kadar para, o kadar hayran, bu mudur son? Budur arkadaşlar, yolun sonu budur. Neden mi bahsediyorum; King of Pop’dan, Pop ilahından, Moonwalker’dan,  Michael Jackson’dan. Klişe sözlere ve kavramlara girmeden , bu adamdan biraz bahsetmek, belki de tarihe geçecek bu şahsa bir nevi veda etmek boynumuzun borcudur diyip başlıyorum yazmaya.

 

29 Ağustos 1958 doğum tarihi. Adam Başak burcu. Bak şu işe, aynı burcun mensubuymuşuz kendisiyle. Zenci bir ailede doğmanın getirmiş olduğu genetik üstünlük ile hem müziğe hem dansa kabiliyet öne çıkan özellikleri . Şimdi bazılarınız tüm siyah ırk mensupları aynı kabiliyetlerle mi dünyaya geliyor diyebilirsiniz ! Evet, siyah ırkın mensupları bu konularda çok yetenekli. Zaten müziğin ana vatanı afrika değil mi , o davullar ve o gırtlaktan çıkan benzersiz ilkel tınılar değil mi insanlara ilham veren ?

 

Herneyse konuyu dağıtmadan; dünya çapında milyonlarca satmış birçok albüm, listebaşı olmuş bir çok parça, şahsına münhasır dans figürleri, 2 çocuk, 2 evlilik, birçok taciz davası, dünyanın gözü önünde yaşanan bir hayatı geri bıraktı bu adam ve artık yok. 

 

Aslında fiziken yok artık, ama hep var bundan sonra. Kalbimizde yaşayacak . Bu şekilde bağlamayacağım tabii ki sonuç bölümünü …

 

Gerçek 1 : Adam zenci doğdu, beyaz öldü.

Gerçek 2 : Milyonları peşinden sürükledi.

Gerçek 3 : Hastalık hastasıydı.

Gerçek 4 : 750 milyonluk albüm satış rakamını yakaladı.

Gerçek 5 : Kalp krizi sonu oldu. (Her zaman bir sebep vardır )

Gerçek 6 : Hepimiz öleceğiz arkadaşlar ama bu adam yaşayacak ve unutulmayacak. Ölümsüzlük bir nevi.

 

 

O zaman diyecek tek birşey kalıyor.

Toprağın bol olsun Michael Jackson… Rest in peace…

Yorumlar

Hakkında Sub Culture

MüzikListeleri.com kurucusu, site editörü. Whiskey, & rock'n roll!!!!
x

Check Also

Best FM Top 20 Türkçe Pop … 29 Ekim 2011

Best FM Top 20 Türkçe Pop listesinin bir numarası bu hafta Söyle ...

>
Send this to a friend