Anasayfa / Yıllar / 2020 / Billboard Hot 100 Haziran 2020 Top 10 şarkı listesi

Billboard Hot 100 Haziran 2020 Top 10 şarkı listesi

Billboard Hot 100 Haziran 2020 Top 10 şarkı listesinin bir numarası 6ix9ine ve Nicki Minaj ikilisi bu hafta. “Trollz” Billboard Hot 100 listesine bir numaradan giriş yaptı daha ilk haftasında. Nicki Minaj anaconda isimli çalışması ile ilk dikkatlerimizi çekmişti. İkili daha önce 2018 yılında Fefe ve Mama isimli iki single çıkarmıstı, bu 12 Haziran’da yayınladıkları üçüncü single çalışmaları. Aslında parça daha önce yayınlanacaktı ama iki kez ertelendi. Nedeni ise bundan dört hafta önce 6ix9ine ‘ın yayınladığı Gooba single’ı ile çakıştırmak istememeleri.
Haftanın bir numarasını beğendiniz mi?

Trollz gibi Billboard hot 100 listesine bu hafta yeni giriş yapan sadece bir şarkı daha var. O da üçüncü sıradaki Lil baby ‘den “The Bigger Picture”.
Listenin en eski şarkısı ise tam 24 haftalardır billboard listelerinde yer alan The Weekend’den Blinding Lights. Bu hafta iki basamak gerileyerek beşinci sırada.

Siz son dönemde neler dinliyorsunuz? Bu hafta müzik videosunu en çok beğendiğiniz şarkı hangisi?
Yorumlarınızı bekliyoruz 🙂

 

Tüm yabancı müzik listelerimize buradan ulaşabilirsiniz.
Tüm Billboard Top 10 müzik listeleri ise toplu halde burada.

Youtube kanalımızı da takip etmeyi unutmayın. Tüm müzik listelerimizi orada takip edebilir, toplu halde videoklipleri izleyebilirsiniz.

 

Billboard hot 100 dinle. 

Top 10 şarkılarını tek tek dinlemek isterseniz tablomuzun devamına göz atmanız yeterli.
En yukarıdaki oynatma listesinden ise şarkıların orjianal video klipleri toplu halde var.
Keyifli seyirler 🙂

 

Billboard Hot 100 Haziran 2020 Top 10 [28 Haziran 2020] şarkı listesi

BH GH Sanatçı – Şarkı TN KH
1 6ix9ine & Nicki Minaj Trollz 1 1
2 1 DaBaby Featuring Roddy Ricch Rockstar 1 9
3 Lil Baby The Bigger Picture 3 1
4 2 Megan Thee Stallion Featuring Beyonce Savage 1 14
5 3 The Weeknd Blinding Lights 1 29
6 4 Doja Cat Featuring Nicki Minaj Say So 1 24
7 5 Justin Bieber Featuring Quavo Intentions 5 19
8 7 SAINt JHN Roses 7 13
9 10 Lady Gaga & Ariana Grande Rain On Me 1 4
10 9 Roddy Ricch The Box 1 28

Tablodaki kısaltmaların açıklamaları merak edenler için geliyor:

BH: Bu hafta
GH: Geçen hafta
TN: Tepe Noktası
KH: Kaç Haftadır listelerde

10. Roddy Ricch The Box

Blinding Lights ‘dan sonra en uzun süredir Billboard listelerinde yer alan şarkı The Box. Tam 28 haftadır listelerde ve daha önceki haftalarda bir numaraya kadar çıkmıştı. Hatta Billboard Hot 100 ‘de tam 11 hafta boyunca bir numarada kalarak büyük bir başarı yakaladı.
Roddy 10 Ocakta ilk stüdyo albümü “Please Excuse Me for Being Antisocial” dan dördüncü single olarak yayınladı The Box ‘ı.
Roddy Ricch şarkının video kliplerini daha önceki iki şarkısı “Boom Boom Boom” ve Tip Toe‘ ın klipleri de çeken Christian Breslauer ile beraber yönetti.

9. Lady Gaga & Ariana Grande Rain On Me

Rain On Me Lady Gaga‘nın altıncı stüdyo albümü Chromatica’dan çıkardığı son single. Ariana Grande ile birlikte seslendirdiği düet büyük bir ticari başarı yakaladı ve yayınlandığı ilk hafta Amerika billboard hot 100, billboard amerika hot dance electronic songs  ve İngiltere single listesinde bir numaraya kadar yükseldi.

Şarkının video klibi Los Angeles’da California eyaleti karantinaya girmeden çok kısa bir süre önce çekildi. Videodaki kareografiler ünlü kareografçı Richy Jackson ‘a ait.

8. SAINt JHN Roses

Roses’ı aslında Saint JHn bundan tam 4 sene evvel, haziran 2016’da sessiz sedasız yayınladı. ama o dönem bu kadar konuşulmadı. Geçtiğimiz sene 18 Eylül’de ise Kazak prodüktör Imanbek tarafından yeni bir remixi yayınlandı ve parça sonrasında patladı. Ama asıl allah yürü ya kulum dedi biliyor musunuz? 🙂
Parça Snapchat’te fpaylaşılıp enomen olmasından sonra. Ardından TikTok‘ ta kullanıcılar tarafından çeşitli versiyonları yayınlanan parça Nisan ayında TikTok ‘ta tam 4.5 milyar kez izlendi ve arkası çorap söküğü gibi geldi. Amerika Billboard Hot 100 ve Hot dance/electronic songs listeleri de dahil pek çok listede bir numaraya kadar yükseldi.

7. Justin Bieber Featuring Quavo Intentions

Kanadalı müzisyen Justin bieber rap üçlüsü Migos’dan Quavo ile birlikte yayınladığı son single çalışması “Intentions” ı 7 Şubatta piyasaya sürdü. Bieber’ın beşinci stüdyo albümü Changes’dan çıkan ikinci single Intentions Quavo ile bir akustik versiyon olarak da yayınlandı.

6. Doja Cat Featuring Nicki Minaj Say So
5. The Weeknd Blinding Lights
4. Megan Thee Stallion Featuring Beyonce Savage
3. Lil Baby The Bigger Picture

Amerikalı rapçi Lil Baby ‘nin George Floyd‘un öldürülmesi ardından yayınladığı rotest rap şarkısı “The Bigger Picture” 12 haziran ‘da yayınlandı. Parçanın video klibi Lil baby’nin yaşadığı Atlanta ‘da Black Lives Matter protesto etkinliklerinde çekilmiş görüntülerden oluşuyor. Protestocuların gimiş olduğu siyah Black Lives Matter tshirtleri de dikkat çekiyor klipte.

2. DaBaby Featuring Roddy Ricch Rockstar  

Roddy Ricch The Box ile birlikte iki hiti ile birlikte billboard hot 100 listesinin ilk onunda yer alan tek şarkıcı bu hafta. 24 Nisan’da yayınlanan şarkı DaBaby’nin üçüncü stüdyo albümü blame It On Babe’den çıkan ikinci single.
Parça sadece dört haftadır billboard listelerinde olmasına rağmen geçtiğimiz haftalarda iki hafta boyunca bir numarada kalmayı başardı.

DaBaby kendi olis istismarına kaldığı zamanlardaki anılarını da yansıttığı şarkının yeni bir mixi olan Black Lives Matter versiyonunu da 12 haziran’da yayınladı.

1. 6ix9ine & Nicki Minaj Trollz

Nicki Minaj Anaconda şarkısı ile adından söz ettirmişti hatırlarsanız. Bu haftaki hiti ise 6ix9ine ile birlikte yayınladıkları üçüncü single olan Trollz. Şarkı daha ilk haftasında Billboard The Hot 100 listesinin zirvesine yerleşti.
Daniel Hernandez ya da bilinen sahne adıyla 6ix9ine hNisan ayında hapisten çıktıktan hemen sonra ilk teklisi gooba’yı Mayıs ayı başında yayınlamıştı. Bu nedele Trollz’un yayınını iki kez erteleme kararı aldı ikili.

Şarkının video klibi ise 6ix9ine ‘ın misafir yatak odasında çekilmiş.

Yorumlar

Hakkında Fantom

Yabancı müzik listelerinde 10 kaplan gücünde. Liste manyağı... Her türlü listeyi takip eder..beğendiklerini yayınlar.
x

Check Also

john-peel-festive-fifty-1981

John Peel’s Festive Fifty 1981 Yılının En İyi Şarkıları

John Peel’s Festive Fifty 1981 listesinin bir numarası Joy Division’dan Atmossphere. Üç ...

>
Send this to a friend