Biji Prodiji

 

 

5 senedir pek bir gürültüsüz sessiz bir hayatımız vardı. 5 senedir minibüste otobüste ipod dinlerken kimse ters ters bakmıyordu. 5 senedir gay klip seyretmekten anamız ağlamıştı. 5 senedir yüksek müzikle hızlı araba da kullanmıyorduk. Ama artık herşey değişti. Zira Prodigy Invaders Must Die” dedi.

 

 

Aslında Şubat ayında piyasaya çıkmış bir albüm için çok geç bir yazı. Fakat 18 Temmuz’da Rock and Coke’u patlatacak bir konser için daha da geç kalınmış bir yazı. Konser öncesi biraz gaz, biraz konsantre(!), biraz motivasyon iyi gelir diye düşündüm. Daha öncede Türkiye deneyimi olan bir Prodigy, ki Maslak konserinde ben de bulunmuştum, bu konserde de normal temposunu tutturursa ne 10-15 yaşında çoluk çocuk rocker kalır, ne Nine Inch Nails, Linkin Park kalır. Zaten Rock and Coke kendi başına o kadar entrasan bir konu ki, Prodigy’in ana sayfasının tur programında 500 tane konser var, bir tek bizim konserde Coke yazıyor.

 

Şarkılara gelince, muhakkak Prodigy’in bir playlisti vardır fakat bu son albümde dikkat edilmesi ve çalınması gereken bir kaç parça var.

 

1. Invaders Must Die
2. Omen
3. Thunder
4. Colours
5. Take Me To The Hospital
6. Warriors Dance
7. Run With The Wolves
8. Omen Reprise
9. World’s On Fire
10. Piranha
11. Stand Up
 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada özellikle Invaders Must Die, Omen, Warriors Dance, Run With The Wolves, World’s On Fire öne çıkıyor. Bu 5’liyi muhakkak çalmaları lazım. İnanılmaz sert ve çok iyi parçalar. Burada diğer üzücü bir konu, sanki Türkiye’de 150 tane festival yapılıyormuş gibi, Prodigy sahnedeyken, Küçükçiftlik Park’ta da UniRock var. Her ne kadar ikisinin de müşterisi pardon dinleyicisi farklı olsa da bu iki önemli olayın aynı güne gelmesi düşündürücü.

 

 

 

 

Emrah Öner

www.emrahoner.com

Yorumlar

Hakkında Emrah Öner

x

Check Also

Günün Şarkısı – We Have Band – Oh – 2 Ocak 2011

Günün şarkısı Oh. Darren Bancroft (vocals drums, sampler) Dede WP (vocal percussion ...

>
Send this to a friend