Anasayfa / Yıllar / 2020 / Alem FM Temmuz 2020 Top 20 şarkı listesi

Alem FM Temmuz 2020 Top 20 şarkı listesi

Alem FM Temmuz 2020 Top 20 şarkı listesinin bir numarası Haziran ayında Soner Sarıkabadayı ‘dan “Ölümüne”. “Soner Sarıkabadayı Tarifi Zor” isimli şarkısıyla müzik listelerinde 2018 yılında büyük başarı sağlamıştı. Ardından “Nerede Kalmıştık?”1 ve “Akustikler 1” teklileri bunu takip etti. Ölümüne ise bu sene 5 Şubatta yayınladığı son tekli çalışması. Geçtiğimiz ay yayınladığımız Haziran Alem FM Top 20 listesinde sekizinci sırada olan Ölümüne, haziran ayında tam yedi basamak birden yükselerek zirveyi Ziynet Sali ‘den aldı. Ziynet Sali ise “Ömrüm” isimli çalışması ile bu ay 12.sıraya geriledi.

Haziran ayında Alem FM Top 20 listesinde yeni üç şarkı var. Zeynep Bastık ‘ın yeni teklisi “Her Mevsim Yazım” üçüncü sıra ile bunlar içinde en yüksek girişi yapan şarkı oldu. Bu ayın bir diğer yeni şarkısı ise on dördüncü sıradaki Özgün‘den Mahzen.
On dokuzuncu sıradaki Hande Ünsal ‘dan “Daha İyi” de bir diğer listeye yeni giriş yapan şarkı.

Sizin Top 20 ‘deki favori şarkılarınız hangileri? Bunlar içerisinde hangi video klibi beğendiniz?

 

Alem fm top 20 ‘deki favori şarkınız hangisi  siz de yorum yazarak bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Tüm yabancı müzik listelerimize ise buradan ulaşabilirsiniz.
Alem FM Top 20 listeleri ise toplu halde burada.

Youtube kanalımızı da takip etmeyi unutmayın. Tüm müzik listelerimizi orada takip edebilir, toplu halde video klipleri izleyebilirsiniz.

 

Alem fm dinle.

Girişte yayınladığımız Youtube oynatma listemizde tüm Alem top 20 şarkılarının video kliplerini arka arkaya takılmadan izleyebilirsiniz.
Tüm şarkıları tek tek dinlemek isterseniz yazımızın en son kısmına göz gezdirmeniz yeterli.
Keyifli seyirler 🙂

 

 

Alem FM Temmuz 2020 Top 20 [1 Temmuz 2020]
BU
HAFTA
SANATÇI // ŞARKI
1 Soner Sarıkabadayı Ölümüne
2 Berkay İki Hece
3 Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım (Yeni)
4 Oğuzhan Koç Yok Sanayım
5 Tuğba Yurt Taş Yürek
6 Yalın Ya Sabır
7 İlyas Yalçıntaş Olur Olur
8 Gökhan Özen Firardayım
9 Buray Kış Bahçeleri
10 Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim
11 Mustafa Ceceli & İrem Derici feat. Sinan Akçıl Çok Sevmek Yasaklanmalı
12 Ziynet Sali Ömrüm
13 Mustafa Ceceli Ki Sen
14 Özgün Mahzen (Yeni)
15 Merve Özbey Kül
16 Aleyna Tilki Yalan
17 Ersay Üner Güm
18 Murat Boz Can Kenarım
19 Hande Ünsal Daha İyi (Yeni)
20 Çağrı Dip

 

20. Çağrı Dip

Alem fm top 20 listesinde kesinlikle daha üst sıraları hak eden şarkının akustik versiyonunu da bulup dinlemenizi öneririm.

19. Hande Ünsal Daha İyi (Yeni)

Niran Ünsal’ı uzun süredir müzik piyasasında göremesek de 91 doğumlu kızı Hande, gayet başarılı ve istikrarlı bir şekilde müzik hayatına devam ediyor. 91 doğumlu sanatçı, son teklisini DMC etiketiyle geçtiğimiz sene Kasım ayında yayınladı.
Söz ve bestesinin kendisine ait olan şarkının, düzenlemelerini Serkan Balkan, miks ve masteringini ise Emre Kıral yapmış. Şarkı youtube’da 30 milyona yakın izlenme rakamına ulaşmış durumda.

18. Murat Boz Can Kenarım

Bu sene sevgililer gününde DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanan “Can Kenarım” Murat Boz’un yedinci single çalışması.
Şarkının sözler Bilal Sonses’e düzenlemeleri ise Mustafa Ceceli ‘ye ait.

Music Top TR listesinde de iki numaraya kadar çıkma başarısını gösteren parça, önceki haftalarda bir çok Türkçe müzik yayını yapan radyo ve TV kanalları listesinin bir numarasında yer almıştı.

17. Ersay Üner Güm

Ersay Üner Türkçe pop müzik camiasında 2000’li yılların başlarında Demet Akalın için yazıp bestelediği şarkılarla tanınmaya başladı. Ardından kendi solo çalışmalarına da yönelen sanatçı ilk single çalışması “Yürüdüm” ü 2015 yılında piyasaya çıkardı. İlk stüdyo albümü Nokta ise 2019 yılında yayınlandı. “Güm” de yine bu albümde yer alan parçalardan biri. SM Production & DMC etiketiyle bu sene Ocak ayında yayınlana parçanın klip yönetmenliğini Bedran Güzel yapmış. Sadece Youtube’da 9 milyondan fazla kez izlenmiş durumda.

16. Aleyna Tilki Yalan

Aleyna Tilki 16-17 yaşlarında henüz bir ergenken sahne alması olay olmuş ve günlerce manşetlerden inmemişti. Sizce de eski popüleritesi kalmadı di mi?
Şarkıları mı ilk çıktığı dönemdeki kadar iyi değil, yoksa magazin gündemi mi başka şeylerle meşgul artık acaba?

15. Merve Özbey Kül

Merve Özbey müzik piyasasında adını ilk olarak Erdem Kınay ile birlikte yaptıkları “Duman” ve “Helal Ettim” şarkılarıyla duyurmuştu hatırlarsanız. Haftanın on beş numarası “Kül” ise Merve’nin ikinci stüdyo albümü Devran ‘dan  çıkardığı üçüncü single çalışması. Şarkıının söz ve bestesi Barış Bilgili’ye ait.

14. Özgün Mahzen (Yeni)
13. Mustafa Ceceli Ki Sen
12. Ziynet Sali Ömrüm

Bu ay tam 11 basamak birden geriledi Ömrüm.

11. Mustafa Ceceli & İrem Derici feat. Sinan Akçıl Çok Sevmek Yasaklanmalı
10. Sezen Aksu Ben De Yoluma Giderim
9. Buray Kış Bahçeleri
8. Gökhan Özen Firardayım
7. İlyas Yalçıntaş Olur Olur
6. Yalın Ya Sabır

Yalın yıllardır istikrarını bozmadı. Aynı tarz benzer şarkılar ama bir şekilde kendini dinletmeyi başarıyor. 🙂

5. Tuğba Yurt Taş Yürek

Belçika doğumlu Tuğba Yurt Aşk ‘a Emanet simli ilk single çalışmasını 2013 yılında 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlamıştı. Ardından bu çalışmaları 10 single ve 14 video klip takip etti.
“Taş yürek” Tuğba ‘nın bu yıl yayınladığı on dördüncü ve son video klibi. DMC etiketiyle piyasaya sürülen Sığınak albümünden çıkan son single olan “Taş Yürek” 24 Nisan’da yayınlandı. Klibin yönetmeni ise Mustafa Özen.

4. Oğuzhan Koç Yok Sanayım

Başıma bir şey gelmeyecekse Oğuzhan Koç2un sesi ve müziğini hiç beğenmediğimi söylemek istiyorum.
Beni şarkılarında rahatsız eden bir tını var.

Siz ne düşünüyorsunuz? 

3. Zeynep Bastık Her Mevsim Yazım (Yeni)

Alem FM Top 20 listelerine en yüksek girişi yapan yeni şarkı bu ay “Her Mevsim Yazım“. Pandemi dönemi trendine uyup video konferans konseptli bir klip çekmiş Zeynep.
Arkadaşlarını oynattığı klip basit ama yaratıcı güzel bir fikir olmuş bence.

2. Berkay İki Hece

Berkay Şahin ilk stüdyo albümü “Ele İnat” ı 2010 yılında Poll Production etiketiyle yayınlamıştı. Şuana kadar 6 albüm yayınlayan sanatçının “İki Hece” geçen sene yayınladığı dokuzuncu teklisi. Bu yıl ise onuncu ve son teklisi Kırgınım Ona ‘yı Avrupa müzik etiketiyle yayınladı. Henüz müzik listelerinde göremediğimiz parçayı da dinlemenizi tavsiye ederim.

Klibin senaryosunu tam anlayasamasak da sanırım bir boynuz olayı söz konusu. Bütün klip Berkay’ın evi terkedip gitmeye çalışması ve kızın onu engellemeye çalışması ile geçiyor.

1. Soner Sarıkabadayı Ölümüne

Haziran ayında Alem fm ‘de en çok çalan şarkı “Ölümüne“. Soner Sarıkabadayı tarifi zor isimli çalışması ile listelerde iki sene önce zirve yapmıştı. Şarkıları hep müzik listelerinde yer alıyor ama uzun zamandır bir numaraya yükseldiğine şahit olmamıştık.
5 Şubat tarihinde tüm dijital ortamlarda tekli olarak yayınlanan Ölümüne’nin video klibi de 10 milyon izlenme barajını aşmış durumda Youtube’da.

Şarkının klibi biraz Macklemore çakması değil mi sizce de?
Halılar ve kristal 80’ler avizleri beni benden aldı 🙂
Dört kel fedai ne mesajı vermeye çalışıyor klipte onu da anlamadım, sonlara doğru çıkan hanım kızımıza göz dağı mı? 🙂

 

 

 

 

Yorumlar

Hakkında Trinity

Türkçe pop aşığı, Yeni ve popüler ne varsa takip eder, gezmeyi eğlenmeyi çok sever. Tam bir kadehler boş kalmasın, sabahlar olmasın insanı.
x

Check Also

john-peel-festive-fifty-1981

John Peel’s Festive Fifty 1981 Yılının En İyi Şarkıları

John Peel’s Festive Fifty 1981 listesinin bir numarası Joy Division’dan Atmossphere. Üç ...

>
Send this to a friend