Anasayfa / Bağlantılar / Takip Ettiğim Siteler / İstanbul Parenting Class

İstanbul Parenting Class

Anne baba olarak hepimiz çocuklarımız için en iyisini ister, çocuklarımızın sevildiğini bilmesi, mutlu hissetmesi ve başarılı olması için elimizden geleni yaparız. Ancak bazen tüm bunları sağlamak zorlayıcı bir işe dönüşür. Bu noktada, İstanbul Parenting Class, çocukların yaşa bağlı gelişimsel ihtiyaçlarına odaklanan anne baba eğitim programları ile size, hayal ettiğiniz gibi bir anne baba olabilmeniz ve sağlıklı çocuklar yetiştirebilmeniz için yardımcı olmayı amaçlar.

Çoğumuz, anne babalığın doğal olarak edinilen bir beceri olduğuna inanır ve anne babalık yolculuğunun birçok aşamasında yardıma ihtiyacımız olduğunu göz ardı ederiz. Örneğin, gece uyumayan bir bebek ya da markette istediği alınmadığı için öfke nöbeti geçiren bir okul öncesi çocuğu hepimizi zorlayabilir. Oysaki çocuklarımızın dilini anladığımızda ve sorunu çözmek için gerekli becerileri edindiğimizde çocuğumuzla aramızdaki ilişki çok daha kolay ve keyif verici bir hal almaya başlar.

Gelişimi destekleyici anne babalık uygulamaları öğrenilebilen becerilerdir. Artık Amerika, Avustralya ve Avrupa’daki yüz binlerce anne baba, anne babalık sınıflarına düzenli olarak devam ediyor. Biz de, İstanbul Parenting Class olarak, yurtdışında uygulanan etkinliği kanıtlanmış anne baba eğitim programlarının ülkemiz için hazırladığımız adaptasyonları ile anne babaların çocuk yetiştirme konusundaki yardım ihtiyacını karşılıyoruz.
İstanbul Parenting Class’ın Türkiye’de ilk defa sunduğu anne babalık programlarında erken çocukluk döneminin sosyal, duygusal ve zihinsel gelişim ihtiyaçları ve bunların nasıl karşılanacağı konusunda bilgilenirsiniz. Ayrıca, çocukların zorlayıcı davranışlarının altında yatan nedenleri ve bu davranışlara nasıl müdahale etmeniz gerektiğini öğrenirsiniz.
Böylece;

  • Anne babalık rolündeki yeterlilik ve kendine güven hissinizi geliştirir,
  • Mutlu, sevecen ve karşılıklı olarak zevk alınan bir anne-baba-çocuk ilişkisi kurabilir,
  • Çocuğunuzun okul öncesi dönemdeki sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimini destekleyebilirsiniz.

Üstelik, İstanbul Parenting Class eğitimi sayesinde, çeşitli anne baba eğitim kitaplarındaki ve internetteki birbiriyle çelişen binlerce bilgi arasında kaybolmaktan kurtulursunuz.
İstanbul Parenting Class’ın şehir merkezindeki, rahat ve huzurlu ortamında, paylaşarak da öğrenirsiniz.

  • Sizinle aynı durumda olan diğer anne babalarla tanışıp birlikte vakit geçirebilir
  • Yaşadığınız deneyimlerle ilgili sıcağı sıcağına görüş alışverişinde bulunabilir
  • Kendi anne babalık deneyiminize dair farkındalık kazanabilir
  • Aile yaşamınızı daha keyifli hale getirecek yeni beceriler keşfedebilirsiniz.

Yorumlar

>
Send this to a friend