Anasayfa / Müzik Listeleri / Yabancı Müzik Listeleri / Dergiler / Melody Maker / Melody Maker – Yılın Albümü ve Single’ı – 1978

Melody Maker – Yılın Albümü ve Single’ı – 1978

Melody Maker yayıncısı IPC Media’nın bildirdiğine göre dünyanın en eski haftalık yayınlanmış olan müzik dergisidir. Yayın hayatına 1926’da İngiltere’de başlayan dergi 2000 yılında başka bir İngiliz müzik dergisi olan New Musical Express (NME) ile birleşene kadar yayın hayatına devam etti.

 

elviscostellothisyearsmodel

 

Melody Maker yazarlarının top10 albüm ve single listelerinin derlenmesiyle 1978 yılının en iyi albümü olarak Elvis Costello’nun ikinci albümü This Year’s Model seçildi.

 

1978 en iyi single ödülünü ise Shame ile Evelyn « Champagne » King aldı.

 

Melody Maker bazı büyük grupların oluşmasında da başrolü oynadı zamanında.. Örneğin Depeche Mode Alan Wilder’ı Smashing Pumpkins’in solisti Billy Corgan, Jimmy Chamberlain’i, Duran Duran da Andy Taylor’ı Melody Maker’a verdikleri ilanlarla buldular.

 

Deep Purple 1973’de pek de tanınmayan David Coverdale’i, Erasure’dan Vince Clarke 1985’de Andy Bell’i ve Suede gitaristleri Bernard Butler’ı 1989’da Melody Maker sayesinde buldu.

 

Genesis’den Steve Hackett Melody Maker’a 1970’de bir ilan verdi ve daha sonra grubun solisti olacak Peter Gabriel’i bu sayede tanıdı.

 

Vay ki vay.. hey ki heyyy!!!

Yorumlar

Hakkında Fantom

Yabancı müzik listelerinde 10 kaplan gücünde. Liste manyağı... Her türlü listeyi takip eder..beğendiklerini yayınlar.
>
Send this to a friend